vreausapictez

timp creativ

tehnici de pictura.....stiti cumva ce tehnica foloseste aceasta pictorita?

Buna tuturor!

As dori sa ma ajutati sa aflu ce tehnici foloseste aceasta artista , va rog....nu stiu nimic despre acest gen d epictura si ce tehnici sunt folosite insa imi place foarte mult

Va pun la dispozitie adresa de web a artistei si acolo puteti sa vedeti lucrarile ei :

http://www.lisagpeintre.blogspot.com/

De asemenea, am nevoie si nu gasesc o cate despre Chagall , mai précis despre tehnicile lui...in limba engleza nu am gasit nimic online , nici macar sa cumpar....as avea nevoie de un curs al lui...

Va multumesc pentru ajutor anticipat....orice informative cat este d e mica e binevenita:)

Vizualizări: 968

Răspunde la Aceasta

Răspunsuri la Aceste Discuţii

pictorita ce posteaza sub pseudonimul Lisa G. foloseste o tehnica mixta a cutitului si penelului combinat cu o metoda propie de a aseza culoarea,am inteles ca foloseste si aerograful si alte unelte specifice!

despre Marc Chagall: am ceva in format pdf. si chiar un documentar video,dar mai practic e sa mergi la biblioteca....(se pare ca tinerii in ziua de azi s-au dedicat internetului si au uitat baza).

scuze pentru un raspuns asa tardiv ,dar...am fost plecat ceva timp si nu am mai accesat contul!

sper sa-ti fie de folos!

P.S. daca mai ai nevoie de "Chagall" lasa-mi un mesaj!

Multumesc mult pentru raspuns! Nu am accesat de ceva timp contul si acum am gasit raspunsul tau. Daca mai este valabil am inca nevoie de Chagall ..e binevenit si promit sa ajung si la biblioteca cand ajung in tara. Multumesc mult! :)

Lucrarile cred ca sunt pictate cu ulei,nu pare sa fie acrilic...si e o tehnica mixta, se vede ca foloste si cutitul si pensula si uleiul si pasta, pesule uscate pe alocuri...

De Chagall am citit mult in facultate... el lafel folosea tehnica mixta,ca si majoritatea pictorilor :) in mare parte picta cu ulei :) de sugerat carti nu as putea, tot ce citesc despre arta e in rusa :)  

Răspunde la discuţie

Zile de naştere

Zile de naştere sărbătorite astăzi

Insignă

Se încarcă...

Activitatea Recentă

Marius Chifuleac a postat un videoclip

Nuduri si flori

Picturi in ulei pe panza executate de Marius Chifuleac, artist vizual
Iun 14
Anda Gheorghiu a postat fotografii
Iun 14